fbpx

Poradna

Rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně | 28. 1. 2020 14:01

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi gelorenem pro psy a pro koně. Máme se sestrou 4 SBT a 1 AST a tak se malá balení nevyplatí. Proto bych se chtěla zda je možné podávat psům koňský geloren a případně zda je v plánu dělat větší výhodnější balení kelparenu. Moc děkuji za odpověď.

vložil:  
Martina Nováčková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

kloubní výživa Geloren je postavená na kyselině hyaluronové, která je jednou z hlavních součástí kloubní tekutiny a v kloubu tak pomohá s jeho promazáváním a funguje jako tlumič nárazů. Geloren HA (koňský) a Geloren dog (psí) se potom liší v zastoupení dalších aktivních látek.

Geloren HA obsahuje kromě kyseliny hyalurnové a želatiny ještě chondroitin sulfát. Je sladký s višňovou příchutí.

Geloren dog obsahuje k chondroitin sulfátu také glukosamin a hydrolyzovaný kolagen. Na rozdíl od Gelorenu HA neobsahuje přidaný cukr a voní po uzené šunce.

Psům je určitě možné dávat koňský Geloren, jen je potřeba dát pozor u obézních psů, z důvodů přidaného cukru. Podle množství kyseliny hyaluronové odpovídá 1 kostička Gelorenu HA 2 kostičkám Gelorenu dog.

Na tento rok máme v plánu rozdělit velikost kostek a balení Gelorenu dog pro větší a menší plemena. Doufáme, že se nám již brzy podaří tuto změnu provést a bude pro vás a vaší smečku Geloren dog výhodnější.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.