fbpx

Poradna

Dávkování Geloren HA pro psa | 6. 2. 2020 22:02

Dobrý den, jelikož Geloren pro psy je momentálně nedostupný, koupila jsem pro koně. Mám retrívra s artrózou, začal mi teď hodně kulhat. Nevím si teď moc rady s dávkováním, jelikož 1 tableta je do 100kg, ale už se zde nepíše od kolika. Prosím tedy o radu. Děkuji.

vložil:  
Kateřina Maříková

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

Geloren HA určitě mohou dostávat i psi. Co se týká dávkování, je potřeba vycházet z toho, že koně jsou bíložravci a mají jiný metabolismus než psi. Proto vycházíme v přepočtu z množství kyseliny hyaluronové a dávkování potom vychází zhruba takto - 1 kostka Gelorenu HA odpovídá 2 kostkám Gelorenu dog.

Retrívři váží zhruba 30 kg, takže bych doporučila dávat 1 kostku Gelorenu HA. Pokud začal teď mít problémy a nemá problémy s váhou, můžete dávat klidně 1,5 kostky denně jako zvýšenou počáteční dávku.

Pavla

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.