fbpx

Poradna

Kulhání | 27. 2. 2020 20:02

Dobrý den, mám sedmiměsíční štěně Labradorského retrievera. Krmím granulemi Essential Beginning Large Breed. Poslední dobou když se vzbudí a vstane tak kulhá, je takový ztuhlý. Venku lítá a nezdá se, že by ho něco bolelo. Hodně vyrostl, momentálně váží 30kg. Mám trochu strach aby jsem něco nezanedbala. Ve třech měsících jsme brali preventivně tablety na klouby Canvit Chondro junior. Myslíte že by nám užívání Gelorenu Dog mohlo pomoci?Moc děkuji za radu.

vložil:  
Lenka Polcrová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, v době rychlého růstu štěňat velkých plemen psů může být příčin střídavého kulhání a obtížného vstávání více. Tyto příznaky mohou být důsledkem např. dysplazie kyčelních nebo loketních kloubů, osteochondrózy (zkratka OCD, onemocnění chrupavek na kloubních plochách dlouhých kostí, převážně se vyskytuje u rostoucích psů velkých plemen), panostitidy (onemocnění kostí vyskytující se při rychlém růstu zejména u velkých plemen; kulhání se může střídavě projevovat na různých končetinách), následek úrazu atd.

Proto bych doporučila nejdříve důkladnou diagnostiku příčiny pohybových potíží. Poté ošetřující veterinární lékař zvolí vhodnou léčbu. Dále je v případě pohybových potíží potřeba upravit pohybový režim, vhodné jsou spíše kratší a častější vycházky. Důležitá je samozřejmě i strava a to nejen její kvalita, ale i její množství. Je třeba denní dávku upravit tak, aby pes příliš netloustl a nedošlo k obezitě. Pokud si nejste jisti, zda je Váš pes ve správné tělesné kondici, konzultujte to s Vaším veterinárním lékařem. Co se týče Gelorenu Dog, jedná se o doplňkové krmivo určené na podporu výživy kloubů a je tedy vhodný všude tam, kde je třeba kloubní výživu podpořit, včetně období růstu štěněte.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.