fbpx

Poradna

Stará ovce | 20. 4. 2020 2:04

Dobrý den, lze nějakým Vaším preparátem (volně prodejným) zlepšit zdravotní stav kojící ovce 17 let staré ? Po posledním porodu chátrá, kulhá na zadní nohu. Pohyb je viditelně bolestivý. Pokud ano, v jakém dávkování pro váhu cca 50 kg? Děkuji.

vložil:  
Ovečka

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, z našich produktů je na klouby vhodný Geloren HA. Podle mně dostupných informací mělo podávání Gelorenu HA pozitivní vliv na pohybový aparát u hrochů (nepřežvýkavý sudokopytník s trojdílným žaludkem). Je tedy možné, že by mohl mít pozitivní účinky i u jiných druhů zvířat s rozděleným žaludkem. Ovšem musíme upozornit, že s ním nemáme zkušenosti u přežvýkavců. Obecné dávkování Gelorenu HA pro koně je 1 kostka do 100 kg. Na 50 kg zvíře by tedy stačila půl až 1 kostka denně.

Lucie

Lucie Bystroňová

Na vaše dotazy odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní pomáhá s vývojem produktů z řady Aktivní zvíře.

 
Tomáš Mohelský

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Tomáš Mohelský

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Tomáš vystudoval potravinářskou chemii a biotechnologii, zaměřuje se na účinky aktivních látek a jejich působení nejen v těle zvířat.